Strona główna
 Usługi
 O nas  Pobieranie  Partnerzy  Kontakt
M   E   N   U
Usługi
Audyt oprogramowania
Cennik usług serwisowych
Informacje serwisowe
Monitorowanie komputerów
Outsourcing
Sprawdź notebooka
Płyty główne do laptopów
Odzysk danych
Wdrażanie aplikacji

Odzysk danych


Odzyskiwanie danych (ang. data recovery) to proces przywracania dostępu do danych zapisanych na dowolnym nośniku lub odtwarzania fizycznego zapisu w celu otrzymania pierwotnej struktury danych.

Istnieją dwa rodzaje uszkodzeń powodujące utratę danych. Są to uszkodzenia software'owe (logiczne) i hardware'owe (fizyczne).

Uszkodzenia logiczne (software'owe) polegają na naruszeniu integralności struktury logicznej danych, a nie na uszkodzeniu samych nośników. Czasem w tego typu przypadkach pomagają standardowe narzędzia, jednak często problem jest na tyle głęboki, iż konieczna jest ingerencja specjalisty pracującego w laboratorium data recovery.

Uszkodzenia logiczne mogą być spowodowane atakami wirusów komputerowych, przerwami w dopływie prądu elektrycznego, nagłymi skokami napięcia lub błędami w oprogramowaniu. Przyczynami uszkodzeń software'owych prowadzących do utraty danych mogą być również problemy z partycją i/lub wystartowaniem komputera, czy też uszkodzenie lub brak struktur systemu plików. Jednak najbardziej prozaicznym i jednocześnie jednym z najczęstszych, przykładem uszkodzenia logicznego jest przypadkowe skasowanie danych lub breitling replica watches zastosowanie komendy FDISK.

Dużo cięższymi, od uszkodzeń logicznych, przypadkami utraty danych są uszkodzenia mechaniczne nośników. W tego typu przypadkach uszkodzeniu ulegają najczęściej elementy nośników takie jak głowice, wewnętrzna i zewnętrzna elektronika dysku, silnik, czy same talerze. Odzyskiwanie danych w tych przypadkach wymaga zastosowania najnowszych technologii oraz laboratoryjnych warunków pracy specjalistów data recovery.

Usługa zdalne odzyskiwanie danych (z ang. Remote Data Recovery - RDR) została opracowana i opatentowana przez firmę Ontrack Data International, Inc.

Remote Data Recovery polega na odzyskaniu utraconych informacji poprzez modem lub połączenie internetowe nośnika klienta z laboratorium odzyskiwania danych. Można ją stosować jedynie w przypadku uszkodzeń logicznych. Skuteczność tego typu rozwiązania jest identyczna z tą uzyskiwaną w laboratorium i wynosi średnio 90%.

Zaletą Remote Data Recovery jest niewątpliwie szybkość usługi. Podczas gdy odzyskiwanie danych w laboratoriach trwa średnio 2-5 dni, wyniki pracy specjalistów data recovery stosujących metodę RDR można zobaczyć zaledwie po kilku godzinach. Tak krótki czas potrzebny do odzyskania danych oraz prosta formuła usługi przyczyniają się do obniżenia całkowitych kosztów odzyskania danych związanych z demontażem nośnika, jego wysyłką do laboratorium i co najważniejsze czasem, w którym użytkownik nie ma dostępu do danych.

Jeśli zdecydujemy się na zdalne odzyskiwanie danych specjalista data recovery pomoże ustanowić połączenie z laboratorium odzyskiwania danych, dokona diagnozy nośnika i przeprowadzi nas krok po kroku przez cały proces RDR.

Metoda Remote Data Recovery może być stosowana w systemach DOS, Windows 3.x, 95, 98, Me, 2000, XP, NT, .NET, Linux, Novell NetWare i Sun Solaris. RDR może być stosowane również do odzyskiwania danych z serwerów MS SQL (skasowane lub uszkodzone tabele, bazy danych i dzienniki) czy Exchange (uszkodzone, skasowane pliki *.edb).

Decydując się na zdalne odzyskiwanie danych użytkownicy komputerów muszą korzystać z dobrej jakości łącza internetowego.

Replica Chopard L.U.C
Replica Cartier Pasha Miss Pasha
Replica Ulysse Nardin Marine Diver Lady

Cennik usług serwisowych. Obowiązuje od dnia 1.09.2005r.
Diagnostyka
Diagnostyka uszkodzenia: uszkodzone pliki, dyskietki FDD, ZIP, JAZZ, płyty CD, DVD oraz pamięci flash. Czas: do 14 dni. 50 PLN + VAT
Diagnostyka uszkodzenia: dyski twarde i tasiemki streamerowe. Czas: do 14 dni. 100 PLN + VAT
Diagnostyka uszkodzenia: wszystkie nośniki. Czas: do 7 dni. 150 PLN + VAT
Diagnostyka uszkodzenia: wszystkie nośniki. Czas: do 2 dni. 200 PLN + VAT
Diagnostyka uszkodzenia: panerai replica watches wszystkie nośniki. W siedzibie klienta. Dochodzą rzeczywiste koszty dojazdu i zakwaterowania. 800-1500 PLN + VATUwaga: Diagnoza jest odpłatna niezależnie od wyników. Przysłany do nas nośnik odsyłamy po otrzymaniu zapłaty za diagnozę.© 2008 Notebook-Serwis.PL - Wszelkie prawa zastrzeżone
Notebook-Serwis.PL / unikorn : mosaic repliki zegarków rolex replika repliki zegarkow
 Strona główna   |   Usługi   |   O nas   |   Pobieranie   |   Partnerzy   |   Kontakt